banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

'Erken rezervasyonla tatili lüks olmaktan çıkarın'

TÜRSAB Genel Sekreteri Gürcün, yerli turistlerin tatil paketlerini erken rezervasyonla çok daha ucuza alabileceğini, bu sayede tatili lüks olmaktan çıkarabileceklerini söyledi.

18 Ocak 2016 Pazartesi 12:10
'Erken rezervasyonla tatili lüks olmaktan çıkarın'

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Sekreteri Çetin Gürcün, yerli turistlerin tatil paketlerini erken rezervasyonla sezonundan çok daha ucuza ve avantajlı kampanyalarla alabileceğini, bu sayede tatili lüks olmaktan çıkarabileceklerini söyledi.

Gürcün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÜRSAB'ın iç turizmin hareketlenmesine yönelik yurt içinde kampanya yapacağını söyledi.

Tesislerin de sıkıntılı dönemde boşluklarını kapatmaları bakımından iç turizme yükleneceklerini vurgulayan Gürcün, iç turizm hareketinin erken rezervasyonlarla belirli bir ivme kazandığını ifade etti.

'İptal sigortasını geliştirdik'

İnsanların tatil paketini erkenden satın almasının avantajını öğrenmesi gerektiğini anlatan Gürcün, bu konuda TÜRSAB'a bağlı acentelerin iki yıl önce normal sigorta sistemi içinde olmayan 'iptal sigortası' sistemini geliştirdiğini aktardı.

Gürcün, Türk vatandaşının erken rezervasyon döneminde temmuz veya ağustos ayındaki tatili, yabancı turistten daha ucuza alabileceğini aktardı.

'Emeklilere yönelik çalışma olacak'

Bakanlığın iç turizmle ilgili yapacağı kampanyada emeklilerin de tatil yapabilmesine yönelik çalışmanın olacağını dile getiren Gürcün, 'Emeklilere yönelik tatil kampanyası yıllardır konuşulan bir konu. Emeklilerin bölgelere göre ölü sezonlarda tesislerden uygun koşullarda yararlanmaları konusu hep düşünülüyor.Bakanlığın iç turizmle ilgili yapacağı kampanyanın bir bölümünde yaşlılara ve emeklilere yönelik de bir çalışma olacak' diye konuştu.

Kaynak: AA

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV