banner73
23 Eylül 2018 Pazar

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Askeri linç ettiği iddia edilen Ali Nuri Türkoğlu: Can kurtarırken IŞİD'ci olduk

15 Temmuz'daki darbe girişiminde Boğaziçi Köprüsü'nde askeri linç ettiği iddia edilen Ali Nuri Türkoğlu açıklama yaptı.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 12:21
Askeri linç ettiği iddia edilen Ali Nuri Türkoğlu: Can kurtarırken IŞİD'ci olduk

15 Temmuz Cuma günü, darbe girişimi sırasında, köprü üzerindeki asker, silah bırakınca orada bulunan vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. O sırada kameralara yansıyan bir görüntü, sosyal medyada tepki çekti. Fotoğrafta yer alan oyuncu Ali Nuri Türkoğlu'nun yanındakilerle birlikte askeri linç ettiği iddia edildi. Özellikle sosyal medyada büyük hakaretlere uğradılar. Ancak, olay göründüğü gibi değildi. Askeri hastaneye yetiştirmek için çabaladıkları ortaya çıktı. Olayda büyük mağduriyete uğrayan oyuncu Türkoğlu gerçekte ne olduğunu sosyal medya hesaplarından fotoğraflarla ispatlayarak anlattı. 

Türkoğlu, askere şiddet uygulamadıklarını aksine ambulansa yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi. İşte Türkoğlu'nun açıklamaları... 

Başka bir karede Türkoğlu'nun yaralı askeri araca yetiştirmeye çalıştığı görülüyor

"Az evvel o Işidci dedikleriniz ve ben o sniper 60 kişiyi vurduğu halde, üzerine kapanıp o askeri kurtardık linç ediliyor diye. Yakınları o sniper tarafından vurulmuş öfkeli insanların elinden 'yine de yapmayın' diyerek kurtardık biz yetişene kadar yüzü gözü birbirine hayli karışmış bu askeri. Dayak yemeyi göze aldı o Işidci dedikleriniz ve ben. Asker değil... Ölmeden zor bela bir sivil araca yerleştirdik o askeri."

Türkoğlu, Twitter hesabından da şu açıklamayı yaptı: 

 


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV