banner73
23 Eylül 2018 Pazar

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Başbakan konuşuyor... İşte Binali Yıldırım'ı ağlatan fotoğraf

Başbakan Binali Yıldırım, darbe girişimini görüşmek üzere toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapıyor.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 13:00
Başbakan konuşuyor... İşte Binali Yıldırım'ı ağlatan fotoğraf

Binali Yıldırım konuşmasında bu fotoğrafı görünce gözyaşlarını tutamadığını söyledi

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamasından satır başları: 

Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın millet bedel ödemesin gerekirse biz bedel ödeyelim yaklaşımı ve hükümetin adımıyla bu darbe girişiminin önlenmesine katkısı vardır.

Olay yaşandıktan sonra CHP, MHP ve HDP yöneticileri bunun başka bir şey olduğunu burada parti hesabının yapılamayacağı, millet karşı yapılan bu alçakça adım karşısında bize her türlü desteği vereceklerini açıkladılar. Biz de teşekkür ettik. 

 Partililerinin sokağa çıkmasını istedik. Onlar da kabul etti.

Bir diğer teşekkürüm de Türk medyasınadır. Türk milletine yakışır bir yayın anlayışıyla darbenin asla ve asla meşruiyet kazanamayacağını ve bunun Türkiye'nin geleceğine darbe olduğu tezinden hareketle çok milli bir duruş gösterdi.

Başı örtülü bir kadın aracı kullanıyor yanında başı açık bir kadın var, kamyonun üzerinde de insanlar meydana gidiyor. Bu aziz millet 15 Temmuz gecesi büyük bir demokrasi mücadelesi verdi.

Valilerimiz, emniyet müdürlerimiz, kaymakamlarımız ve bütün mülki amirler canla, başla çalışmışlardır. Kahraman polislerimiz canlarını siper ederek bu alçaklara gereken cevabı vermişlerdir.

Bu vesile ile demokrasi mücadelesinde darbe girişimini çökertme aşamasında şehit düşen sivil asker ve polislerimize allahtan rahmet diliyorum.

Bu canilerle askerlerimizi bir tutmayın. Silahlı kuvvetler bizim gözbebeğimizdir. Bu hain girişimde bulunanların asla ve asla silahlı kuvvetlerimizi temsil edemeyeceğini bir kez daha ifade etmek istiyorum.

 

 


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV