banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Fransa'dan Erdoğan'a uyarı: Darbe girişimi, muhalifleri susturmak için 'açık çek' değildir

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Türkiye'deki darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a muhaliflerini susturmak için bir 'açık çek' vermediğini söyledi.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 17:40
Fransa'dan Erdoğan'a uyarı: Darbe girişimi, muhalifleri susturmak için 'açık çek' değildir

Deutsche Welle Türkçe'de yer alan habere göre, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, Türkiye'deki darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a muhaliflerini susturmak için bir 'açık çek' anlamına gelmediğini ifade etti. "Türkiye'deki hukuk devletinin düzgün bir şekilde işlemesini istiyoruz" diyen Fransız bakan, IŞİD'le mücadelede Türkiye'nin 'güvenilirliğini' de sorguladığını belirtti.

France 3 televizyonuna konuşan Jean-Marc Ayrault, Türkiye'nin IŞİD'le mücadeledeki rolüne atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı: "Bir yanda güvenilirlik sorusu var, öbür tarafta şüphe unsuru var. Sorulan sorular var ve bunları soracağız. Türkiye bir yandan kısmen tutarlı, ama şüpheler de var. Bu konuda dürüst olalım." Bakan Ayrault, konuyu önümüzdeki hafta ABD'nin başkenti Washington'da yapılacak IŞİD karşıtı koalisyonun toplantısında gündeme getireceğini söyledi.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV