banner73
23 Eylül 2018 Pazar

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

İstanbul'da Hava Harp Okulu'na baskın: Dört rütbeli asker gözaltında

İstanbul Yeşilköy'deki Hava Harp Okulu'nda bu sabah hareketli saatler yaşandı. Özel harekat polislerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda polis, okula baskın düzenledi. Baskında dört kişi gözaltına alındı, darbe girişimi gecesi kullanıldığı belirtilen cep telefonu çöpte bulundu. Okulun önündeki önlemler devam ediyor.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 10:20
İstanbul'da Hava Harp Okulu'na baskın: Dört rütbeli asker gözaltında

İstanbul'un Bakırköy ilçesine bağlı Yeşilköy'de bulunan Hava Harp Okulu'nda bu sabah saatlerinde hareketli anlar yaşandı. Çok sayıda polis, okula baskın düzenledi.

ÖZEL HAREKAT POLİSLERİ VE SİVİL POLİSLER GELDİ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner tarafından yönetilen aramayı, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler yaptığı öğrenildi. Hem Hava Harp Okulu'nda hem de bağlı lojmanlarda yapılan aramada, özel harekat polisleri ile çok sayıda sivil ve resmi polislerin de görev yaptığı belirtildi.

CEP TELEFONU ÇÖPTE BULUNDU

Darbe girişiminde bulunan 25 general ve subayın Hava Harp Okulu’nda toplantı yaptıkları, toplantıdan sonra da okuldaki hard diskleri söktükleri, güvenlik kameralarını sildikleri öğrenildi. Bu sabaha karşı yapılan aramada okul komutanı Tümgeneral Fatih Alpay’ın darbe girişimi gecesi kullandığı cep telefonunun çöp kutusunda bulunduğu belirtildi.

DÖRT KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Arama sonrası Kurmay Albay Hüseyin Ergezen, Binbaşı İsa Öztürk, Üstteğmen Yavuz Bağuç ve Astsubay Burhan Torlak’ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

ÖNLEMLER SÜRÜYOR: TANKER VE ZIRHLI ARAÇLAR HAZIR BEKLİYOR

Bu arada, Askeri Liselere girişin ikinci aşaması olan mülakatların ertelendiği ailelere bildirildi. Kayseri'den sınav için geldiğini söyleyen bir öğrenci iptal kararının kendilerine bildirildiğini ifade etti.

Hava Harp Okulu'nun girişindeki önlemler ise devam ediyor. Tanker ve sivil araçlar okulun kapısında bekliyor. 3 zırhlı araç ile bir grup özel harekat polisinin bekleyişi sürüyor.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV