banner73
25 Eylül 2018 Salı

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

İzmir'de kırmızı bültenle aranan iki kişi yakalandı

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde polis tarafından yapılan operasyonda, İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan 33 yaşındaki N.Ö.D. ve 33 yaşındaki U.Z. yakalandı. N.Ö.D.'nin evinde, kaçırılması nedeniyle sarı bültenle aranan oğlu 3 yaşındaki S.I.D. de bulundu.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 17:40
İzmir'de kırmızı bültenle aranan iki kişi yakalandıİzmir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya aracılığı ile 'ucuz uçak bileti' satışı adı altında başkalarına ait kart bilgilerini kullanan bir kişi olduğu bilgisinin alınması üzerine çalışma başlattı. Bu kişinin N.Ö.D. olduğu tespit edilerek Karşıyaka ilçesinde bulunan evinden çıktığı sırada yakalandı. N.Ö.D.'nin evinde, birlikte kaldığı ve L.G. adına düzenlenmiş sahte kimlik gösteren Kırgızistan uyruklu U.Z. de yakalandı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORLARMIŞ

Yapılan incelemede U.Z.'nin İnterpol Daire Başkanlığı tarafından kırmızı bülten ile arandığı, N.Ö.D.'nin ise İstanbul ilinden ve İnterpol Daire Başkanlığı tarafından 'Çocuk kaçırma' suçundan kırmızı bülten ile arandığı tespit edildi. Evde bulunan, N.Ö.D.'nin 3 yaşındaki çocuğu S.I.D.'nin de İnterpol Daire Başkanlığı tarafından sarı bültenle kayıp olarak arandığı anlaşıldı. 

Şüphelilerin evlerinde ve otomobilinde yapılan aramada 3 sahte kimlik, 4 cep telefonu, 3 simkart, 2 tablet bilgisayar, 1 dizüstü bilgisayar, 3 banka kartı, 1 anabellek, yabancı makamlarca verilmiş 2 sürücü belgesi ve 2 kimlik ele geçirildi. 3 Yaşındaki S.I.D. gerekli işlemler için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne, Kırgızistan uyruklu U.Z. ise İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildi. Adliyeye sevk edilen N.Ö.D. ise tutuklandı.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Anahtar Kelimeler: AnabellekSimkart

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV