banner73
25 Eylül 2018 Salı

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Kerry'den Türkiye'ye 'darbe' uyarısı

ABD, Türkiye'deki darbe girişiminde pay sahibi olduklarına dair suçlamaları sert bir dille eleştirerek darbe ithamının Türkiye ile ilişkilere zarar vereceğini açıkladı.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 11:00
Kerry'den Türkiye'ye 'darbe' uyarısı

Deutsche Welle Türkçe'de yer alan habere göre, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin sözcüsü John Kirby, Dışişleri Bakanı Kerry'nin mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'nu bir kez daha telefonla arayarak darbe girişiminin soruşturulması konusunda işbirliği yapabileceklerini ve kamuoyu önünde ABD'nin darbe girişiminde payı olduğu yönündeki ima ve iddiaların 'tamamen yanlış' ve ABD-Türkiye ilişkilerine 'zarar verici nitelikte' olduğunu açık şekilde dile getirdiğini ifade etti.

Bakan Süleyman Soylu'dan ABD'ye suçlama

Türkiye'deki darbe girişiminin bastırılmasının ardından canlı televizyon yayınına bağlanan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, darbenin arkasında ABD'nin olduğunu söylemişti. Soylu, söz konusu yayın sırasında, "Darbenin arkasında ABD var. Oradan yayınlanan birkaç dergi, birkaç aydır faaliyette bulunuyordu. Biz ABD'ye aylardır Fethullah Gülen konusunda mesaj veriyoruz. ABD Fetullah Gülen'i vermek zorundadır" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan: "Bu zatı artık Türkiye'ye teslim edin"

Başbakan Binali Yıldırım da darbenin arkasındaki isim olarak Fethullah Gülen'i göstermiş ve ABD'yi Gülen'i korumakla suçlayarak "Arkasında duracak ülke göremiyorum, bunun arkasında duracak ülke Türkiye’ye dost değildir. Türkiye’ye karşı ciddi bir savaşın içindedir" şeklinde konuşmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise benzer bir açıklama yaparak "ABD'ye sesleniyorum. Sayın Başkan'a sesleniyorum. Bu zatı artık Türkiye'ye teslim edin" demişti.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV