banner73
21 Ekim 2018 Pazar

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Köprüde selfie çekerken vuruldu, askerlerden şikayetçi oldu

Darbe girişiminin ardından tepki göstermek için gittiği Boğaziçi Köprüsü'nde askerler tarafından parmağından vurulduğunu iddia eden Özer Coşkun, şikayetçi oldu.

17 Temmuz 2016 Pazar 19:20
Köprüde selfie çekerken vuruldu, askerlerden şikayetçi olduİstanbul Adalet Sarayı'na gelen 42 yaşındaki tekstilci Özer Coşkun, köprünün askerlerce tutulması haberlerini duyunca etkilenerek köprüye gittiğini anlattı.Elinde cep telefonuyla selfie yaparken sağ yüzük parmağından vurulduğunu belirten Coşkun şunları söyledi:

"Avrupa'dan Asya'ya geçişteki gişelerdeki silah seslerine karşı yürümeye devam ettik. Yürürken tabii ki göğsünden, bacağından, kolundan vurulan insanlar vardı. Ama inatla hiçbir insan geri dönmedi. Üzerimizde sadece Türk bayrağı var. Elimizde ve göğsümüzde de var. 'Siz ne yapıyorsunuz?' derken erlerin yanındaki subaylar 'Sıkın' diye emir verdi. Askerler, komutana olumlu yaklaşmadılar. Bu insan hafiften askerlere doğru silahını yükselterek 'Emrediyorum sizin komutanınız, niye sıkmıyorsunuz?' dedi. Onu dedikten sonra çatır çatır sesler çıktıktan sonra sağ elimin üst köşesinden telefonu tuttuğum elimden vuruldum. Bu ülke, milletin devleti. Bizim gibi insanlar sahip çıktıkça hiç kimse ne sağın, ne solun uç noktaları bu ülkeyi asla yıkamayacaklar." Coşkun, Çengelköy Sabancı Polis Merkezi Amirliği'ne giderek kendisini vurduğunu iddia ettiği askerler hakkında şikayetçi oldu.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV