banner73
18 Ekim 2018 Perşembe

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Motorola, çıtayı yükseltmeye karar verdi!

Dünyanın ilk cep telefonunu icat eden köklü üretici Motorola, eski ünlerini mumla arasında, birbirinden başarılı cihazlar üretmekten geri duymuyor.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 17:41
Motorola, çıtayı yükseltmeye karar verdi!

Motorola’nın 2016 yılının ikinci yarısına ait planları bir bir ortaya çıkıyor. Moto Z ve Moto G ailesi tanıtıldıktan sonra, sıra Moto E3 de gün yüzüne çıktı. Yeni Moto E3; öncülerinin 4.5 inçlik ekranına karşın; 5 inçlik ekran ile iddiasını artıracak. Dört çekirdekli işlemci ve 2,800 mAh kapasiteli batarya ile uzun kullanım ömrü sağlayan Motorola E3; maliyet ve fayda analizini temel alarak bazı donanım kalemlerinde indirime girecek.

Moto E3, öncülerinin 8 megapiksek ön fotoğraf makinesi ile 5 megapiksel ile yetinecek. Moto’nun belki de en büyük zaaflarından biri olan üst kapasiteli micro-SD desteği, akıllı bombaya tam uyumluluk gösterecek. Rivayetlere göre, akıllı telefon dünyasının son yıldızı 2 TB dahili saklama alanına destek verecek. Hoş, bunun ne kadar faydalı olacağını söylemek zor; zira 2 TB’lık bir bellek yapısı, orta sınıf bir akıllı telefondan defalarca kez daha pahalı. Diğer donanımları kalemleri hakkında ise bir açıklama yapılmadı.

 
Motorola E3, nispeten üstün özelliklerine rağmen, çok uygun bir fiyatla satışa sunulacak. Giriş seviyesi bir telefon olarak nitelendirebileceğimiz Motorola E; Eylül ayında, ana vatanı Amerika Birleşik Devletlerinde 139 dolarlık fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.
Aslında, piyasadaki tüm markalardan çok daha köklü bir maziye sahip olan Moto; 2009 yılında Google’ın himayesi altına girmişti. Maalesef Google, 2012 yılında şirketi elden çıkarmış ve çoğunluk hissesini, Çin’in kalite denilince ilk ismi olan Lenovo’ya devretmişti.
Gaziantep’te engeller Turkcell Hayal Ortağım ile kalktı


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Anahtar Kelimeler: Megapiksek

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV