banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Suriyeli 6 işçi lise inşaatında çatı çökünce yaralandı

Manisa'da bir lisenin çatı tadilatını yapan firmada çalışan Suriyeli 6 işçi, çatı çökünce 6 metreden düşüp yaralandı. Hastanede tedaviye alınan Suriyeli'lerin çalışma izinlerinin olmadığı belirtildi.

19 Temmuz 2016 Salı 18:00
Suriyeli 6 işçi lise inşaatında çatı çökünce yaralandı


Manisa Valiliği'ne bağlı Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı, Şehzadeler'deki İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi'nin bakım ve onarımı için ihaleye çıktı. İhaleyi alan firma, bir süre önce çalışma başlattı. Bugün de çalışmalar sürürken, saat 11.00'de, çatıda tadilat yapan 6 Suriyeli işçi, çatının çökmesi sonucu 6 metreden düşüp yaralandı.

İşçilerin çatıya koyduğu paletlerin ağırlığını çatının taşımadığı ve bu yüzden çöktüğü belirlendi. Yere çakılan Suriyeli işçiler Hüseyin Musa, Hafız Abdullah, İsmail Ahmed, soy adları öğrenilemeyen Rıdvan, Nafil ve İzzet ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Olay yerine gelen polisin dışında AFAD Müdürü Bekir Şen ve Manisa Valiliği yetkilileri de inceleme yaptı. Yapılan ilk incelemeye göre çalışma sırasında yeterli önlemin alınmadığı belirendi. Ayrıca Suriyeli işçilerin çalışma belgelerinin bulunmadığı tespit edildi.

Valilik yetkilileri, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV