banner73
21 Ekim 2018 Pazar

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Ülke genelinde operasyon: 1374 kişi gözaltında

Türkiye'deki darbe girişimi sonrası bu sabah itibariyle askerler gözaltına alınmaya başlandı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, gözaltı sayısının 1374 olduğunu açıkladı. Kuleli Askeri Lisesi'ne düzenlenen operasyon ise sürüyor. Bina içerisinde sadece rütbeli askerlerin kaldığı bildirildi.

16 Temmuz 2016 Cumartesi 11:40
Ülke genelinde operasyon: 1374 kişi gözaltında

Yurtta Sulh Konseyi adına yayımlandığı belirtilen bir bildiri TRT ekranından okundu. Bildiride zedelenen ‘Anayasal düzeni yeniden sağlamak için’ yönetime el konulduğu ve sabah 03.00'ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.

Duyurunun ardından sokaklar kanlı çatışmalara, şehirler bombardımanlara sahne oldu.

Bu sabah itibariyle darbe girişiminde bulunduğu belirtilen askerlere Türkiye genelinde operasyonlar başladı.

İZMİR: TÜMGENERAL EMNİYETE GETİRİLDİ

İzmir'de gözaltına alınan, Ege Ordusu Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen, Albay Oksal Çelik ve Yüzbaşı Eser Bingül, İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Darbe girişiminin başarılı olması durumunda Tümgeneral Memduh Hakbilen'in İzmir sıkıyönetim komutanı olmasının planlandığı öğrenildi. Hakbilen'in Ege Ordusu Komutanlığı karargahında gözaltına alındığı belirtildi.

HELİKOPTERLER MARMARİS'E ÇİĞLİ'DEN GİTMİŞ

Öte yandan, tatilde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün gece basın açıklaması yaptığı oteli bombalayıp ateş açan 3 helikopterin, İzmir'in Çiğli İlçesi'ndeki 2. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan gittiği öğrenildi. Bir yüzbaşının da yaralandığı ve hastanede tedaviye alındığı belirtildi.

KULELİ'DE 80 ÖĞRENCİ GÖZALTINDA

KULELİ Askeri Lisesi'nin 80 öğrencisinin darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Edinilen bilgiye göre Lise'den çıkan bir grup öğrenci dün gece Çengel Karakolu'nun askerlere teslim edilme talebinin reddedilmesi üzerine polis merkezine gelip ele geçirdi. İlerleyen saatlerde polis merkezi darbe girişimcisi öğrencilerden geri alındı. Polis merkezinin el değiştirmesi sırasında ve sonrasında Kuleli Askeri Lisesi'ne giden polis toplam 80 kişiyi gözaltına aldı.

: İÇERİDE RÜTBELİ ASKERLER KALDI

Kuleli Askeri Lisesi'nde 80 öğrencisinin darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Lise çevresinde hareketlilik devam ederken, içeride sadece rütbeli askerlerin bulunduğu öğrenildi.

Kuleli Askeri Lisesi'nin önüne gelen bir öğrenci velisi, "Çocuğumla telefonla görüştüm. Çocukları tatbikat var diyerek çıkarmışlar. Öğrencilerin tamamını G3 ile çıkarmışlar.Başlarındakiler kimse G3 veriyorlar sokağa çıkıyorlar tatbikat yapıyoruz diye, çocuklar belli bir süre bunun ne olduğunu algılayamıyorlar. Yeğenim 'Başımızdakiler bizi bırakıp gittiler amca' dedi. Gece 3 civarında olayın boyutunun farklı olduğunu anlamışlar. Söylediklerine göre şuan içeride bulunan komutanlar ayrılmış. Sadece öğrenciler varmış" dedi.

Velinin konuşmasının ardından çevredeki bazı kişiler tepki gösterdi. Polisin buradaki çalışmaları devam ediyor.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV