banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Yanlış sigorta uygulamalarına yaptırım

Yanlış sigorta uygulamalarına yaptırım

08 Ocak 2016 Cuma 11:39
Yanlış sigorta uygulamalarına yaptırım
Yanlış sigorta uygulamalarına doğrudan veya dolaylı  sebebiyet veren aracıların geçici olarak faaliyetleri durdurulacak, gerekli görülürse ruhsatları iptal edilecek. 
 
Hazine Müsteşarlığının "Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti,  Bildirimi, Kaydı ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında  Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" Resmi Gazete'de  yayımlanarak yürürlüğe girdi. 
 
Buna göre, yanlış sigorta uygulamalarına doğrudan veya dolaylı  sebebiyet veren aracılar ve teknik personel hakkında işlem yapılabilecek. Sigorta  Acenteleri Yönetmeliği kapsamında sigorta şirketlerince acentelik yetkilerinin  tamamının veya bir kısmının kaldırılması veya acentelik sözleşmelerinin  feshedilmesi hallerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bildirimde bulunulması, geçici olarak faaliyetlerinin durdurulması, uygunluk belgelerinin  iptal edilmesi, İcra Komitesince meslekten çıkarılması ve levhadan silinmesi  işlemleri ile Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliği kapsamında uyarılması,  geçici olarak faaliyetlerinin durdurulması veya ruhsatlarının iptal edilmesi  işlemleri tesis edilebilecek. 

Kaynak :
 www.gazetevatan.com/yanlis-sigorta-uygulamalarina-yaptirim-902823-ekonomi/

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV