banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

ABD'li Macy's'den büyük çaplı işten çıkarma kararı

ABD'nin 157 yıllık en büyük alışveriş merkezi zincirlerinden biri olan Macy's firması bir çok mağazasını kapatarak 4 bin 500 kişiyi işten çıkaracak.

08 Ocak 2016 Cuma 15:50
ABD'li Macy's'den büyük çaplı işten çıkarma kararı
Macy's, bu yıl içinde 20 eyalette 36 mağazasını kapatırken, 4 bin 500 çalışanı işten çıkaracak.

Yönetim ofisleri New York ve Cincinnati'de olan ünlü perakende zincirinin ABD genelinde 420'den fazla mağazasında yaklaşık 163 bin kişi çalışıyor.

Macy's'in bu kararı, mağazanın tatil sezonundaki satışlarında büyük oranda düşüşler yaşandığına ilişkin açıklamasından sonra geldi.

1858'te Ohio'nun Cincinnati kentinde kurulan Macy's, New York'taki Şükran Günü Yürüyüşü ve 4 Temmuz Bağımsızlık Günü hava fişek gösterilerinin sponsoru olarak da biliniyor.

'SICAK HAVA' AÇIKLAMASI 

Macy's'in CEO'su Terry Lundgren firmanın içinde bulunduğu durumu "mevsimsiz hava sıcaklığı"na ve yabancı turistlerin "düşük harcama" yapmalarına bağladı. Lundgren, kazak, bot, eşarp, mont gibi ürünlerin satışının az olmasından dolayı genel olarak satışların yüzde 80 düştüğünü ifade etti.

Açıklamasında Macy's'in yatırıma devam etmeyi planladığını da belirten Lundgren, özellikle online konusuna ağırlık verileceğini belirtti.

Kaynak : www.ntv.com.tr/ekonomi/abdli-macysden-buyuk-capli-isten-cikarma-karari,YDoVme5cLUOQSX8XiE1Ivw

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV