banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Büyüyen KOBİ’de yeni dönem başlıyor

Özyeğin Üniversitesi ve Kauffman Vakfı işbirliği ile 2013 yılında hayata geçirilen, büyümek isteyen KOBİ’lere yönelik eğitim programı Büyüyen KOBİ’de yeni dönem 8 Mayıs’ta başlıyor

09 Nisan 2014 Çarşamba 18:31
Büyüyen KOBİ’de yeni dönem başlıyor

 Özyeğin Üniversitesi’nin girişimcilik alanında faaliyet gösteren Kauffman Vakfı işbirliği ile büyümek isteyen KOBİ’lere yönelik hazırladığı eğitim programı “Büyüyen KOBİ”de yeni dönem 8 Mayıs’ta başlıyor. Program, 23 Haziran’a kadar  Pazartesi ve Perşembe akşamları, Özyeğin Üniversitesi Altunizade Kampüsü’nde  gerçekleşecek.

Büyüyen KOBİ, küçük ve orta ölçekteki işletmelerin etkili ve verimli büyümesini sağlamak için, işin gerçek potansiyele ulaşmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmış esnek bir program olarak öne çıkıyor. Programa, işini  büyütmenin avantaj ve zorluklarını öğrenmek isteyen, işi  için en iyi ve en umut veren büyüme fırsatlarını belirlemeyi hedefleyen KOBİ’lerin yanı sıra, şirket performansını iyileştirmenin yollarını keşfetmeye hazır olan; hayata geçirilebilecek, gerçekçi bir büyüme planı hazırlamayı isteyen ve en az 1 yıldır faaliyet gösteren tüm KOBİ’ler başvurabiliyor.  

Yedi haftaya yayılmış otuz saatlik program kapsamında, sertifikalı FastTrac yetkilileri tarafından interaktif bir ortamda gerçekleştirilen derslerde, katılımcıların birbirlerinin fikirlerine destek olarak etkin bir ağ oluşturmalarına da uygun zemin hazırlanıyor. Katılımcıların derslerden maksimum faydayı elde edebilmeleri için, ayrıca ders kitapları ve online araçlar da kullanıma sunuluyor. Ders saatlerinin dışında, başarılı girişimcilerin de konuk edildiği programda, katılımcıların bu isimlerle tanışması da sağlanıyor.

Program kapsamında bilgi verilecek ders konuları şöyle sıralanıyor:

• İşin mevcut durumunu analiz etme, 
• En iyi büyüme fırsatlarını belirleme, 
• Vizyon ve stratejik planı destekleyen bir bütçe oluşturma, 
• Ürünü/hizmeti daha güçlü kılmanın yollarını arama, 
• Hedeflenen pazar için en iyi satış stratejilerini belirleme, 
• Yönetim ekibinin görev ve sorumluluklarını optimize etme, 
• İşin büyümesine destek olabilecek operasyonel sistemleri keşfetme, 
• Kârlılığı ve finansal performansı arttırma,
• İş planını hayata geçirme. 

Program Ücreti ve Avantajları hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için  www.ozyegin.edu.tr/buyuyenkobi sitesi ziyaret edilebilir. 

Büyüyen KOBİ programına son başvuru tarihi 5 Mayıs.

Dünya Gazetesi

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV