banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

KOSGEB'den açıklama...

KOSGEB Destekleri Aracısız Verilmektedir

KOSGEB'den açıklama...

Son günlerde, bazı şahısların işletmeleri arayarak, “KOSGEB’in destek ve  kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracakları’’ yönünde, asılsız ve gerçeğe uygun olmayan beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde şikayetler alınmıştır.

KOSGEB’in KOBİ’lere ve girişimcilere ücretsiz ve aracısız verdiği hizmetleri, çıkar sağlama peşinde olan kişilerin, iş takibi adı altında para alarak yapması konusunda; Başkanlığımız, Hizmet Merkezlerini işletmeleri, yanlış ve yanıltıcı bilgilendirmelere karşı aydınlatmaları hususunda uyarmıştır.

Başkanlığımız, KOBİ’lere ve girişimcilere yönelik hizmet kapasitenin arttırılması adına önemli çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda; KOBİ'lerin KOSGEB Destek Programlarına başvuruları, E-KOBİ sisteminde yer alan yenilikler ile internet üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple, aracılara itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

İdare Başkanlığımızca, KOBİ’lere ve girişimlere verilen kredi ve destek programları, öncelikle Hizmet Merkezlerimiz ve Basın-Yayın organları aracılığıyla duyurulmaktadır. İşletmelerimiz, KOSGEB faaliyet ve destek programları ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri, www.kosgeb.gov.tr adresimiz, 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezimiz ve Hizmet Merkezlerimiz aracılığıyla öğrenebilmektedir.

KOSGEB İdare Başkanlığımızın destek ve hizmetlerini olumsuz yönde etkileyen bu tür beyanlara  ve girişimlere itibar edilmemesi, herhangi bir sebeple KOSGEB adına KOBİ’lerden parasal talepte bulunan kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacağı hususunu kamuoyuna arz ederiz.

 

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV