banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

“ADALETE FENER YAK!”

1907 Fenerbahçe Derneği'nin şike davasının yeniden yargılanması için internet ortamında başlattığı "Adalete Fener Yak" kampanyasına verilen destek hızla büyüyor.

18 Mart 2014 Salı 14:48
“ADALETE FENER YAK!”

  1907 Fenerbahçe Derneği'nin, Fenerbahçeli yöneticilerin şike davasında yeniden yargılanması adına, taraftarların sesini duyurabilmesi için internet ortamındaki imza platformu "www.change.org"da başlatılan "Adalete Fener Yak" kampanyasına imza atarak binlerce kişi destek oldu.

Hızla büyüyen kampanya ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ali Koç; "Vicdanlarda aklanan Fenerbahçe'nin adalet önünde de aklanması için adil yargılama hakkını talep ediyoruz" dedi.

3 Temmuz sürecinde dile getirdiklerini bugün adalet arayan herkesin ifade ettiğini belirten Koç, şu ifadeleri kullandı:

"(Adalete Fener Yak) mücadelesi doğrultusunda adil yargılama talebi doğrultusunda sanal ortamda bir kampanya başlattık. 3 Temmuz'dan bu yana Fenerbahçe'ye gönül vermiş herkes olağan dışı bir soruşturma ve hukuk dışı uygulamalar, evrensel hukuk değerlerinin hiçe sayıldığı ciddi bir algı mühendisliği dönemi yaşadı ve bunlar Fenerbahçe'ye yaşatıldı. Buna rağmen reva görülen muameleye tepki gösteren Fenerbahçeliler olağan dışı bir refleks sergileyerek kayıtsız şartsız, sadakat, inanç ve bağlılıkla camialarına sahip çıktılar. Üç sene geçti. Üç sene sonra bizim o zaman söylediğimiz, savunduğumuz, dile getirdiğimiz görüşlerin bugün Türkiye'de adalet arayan herkes tarafından dile getirildiğini görüyoruz. Başbakanımızdan sokaktaki vatandaşımıza kadar dile getirildiğini memnuniyetle görüyoruz."

"Vicdanlarda aklanan Fenerbahçe'nin adalet önünde aklanması için adil yargılanma hakkını talep ediyoruz" diyen Koç, internet ortamında başlattıkları imza kampanyasıyla ilgili şunları söyledi:

"Elimizden geldiği kadar da bu amaca ulaşabilmek için Fenerbahçeliler mücadele ediyorlar. 16 Şubat'ta 'Türkiye için adalet, Fenerbahçe için adalet' yürüyüşü yapıldı. 320 bin kişi katıldı, hiçbir olay dahi yaşanmadan çok medeni olması gereken bir sivil toplum örgütü örneği gösterildi. Başta Fenerbahçe taraftarımız olmak üzere, bu kadar hassas ülkemizin bu konularda daha iyiye layık olduğunu düşünen insanlarının katılacağı bir kampanya başlattık. 4-5 günde 50 bin rakamına geldik. Ama hedefimiz çok daha büyük. Bu platform kurulduğundan beri ulaşılmayan rakamlara ulaşmak hedefimiz. Kolay ve rahatlıkla yapılacağına inanıyoruz. Başta Başkanımız ve futbolcularımızı dahil etmek için buraya geldik. Onların katılımı katalizör görevi üstlenecektir. Fenerbahçe ciddi bir haksızlığa uğramıştır. Bu haksızlığı gidermenin önemli olduğunu düşündüğümüz için camiamıza destek olmak için bunu yapıyoruz."

 Ayrıca Ali Koç, sorular üzerine, özel yetkili mahkemelerin kaldırılması hakkında bir şey söylemeyeceğini belirterek, "Onlar gibi söylemde bulunmak haddime değil. Yetkili kişilerin söylediklerine bakarak düşüncelerimi paylaşıyorum. Hedefimiz platformun en yüksek katılımını sağlamak. Bizim amacımız kendi kampanyamıza odaklanmak. Belki de adaletsizliğe uğrayan başka kesimlere de katkımız olacağını düşünüyoruz. Ama bir numaralı önceliğimiz camiamızın haklarını korumak" şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Bunun yanı sıra Koç, Spor Toto Süper Lig'deki şampiyonluk mücadelesi için konuşmanın henüz erken olduğunu ifade etti.

Futbolcuların kampanyaya imza atarken "107 yıllık bir camiada futbol oynuyorum. Bununla gurur duyuyorum. Bu oyunda asla kötülük yapmadım, hak yemedim, yedirmedim. 9 yaşımdan beri futbol oynuyorum. Kaybedip kazanmayı bu yüzden çok iyi biliyorum. Ben her zaman bu güzel oyunun bir parçasıyım. Ben futbolcuyum. Gol atmak için, penaltı kurtarmak için sahaya çıkıyorum. Sahada olan herkese güvenerek oynadım, oynuyorum. Şimdi, sırtımdaki forma, göğsümdeki arma için, Fenerbahçe tarihindeki tüm unutulmaz sporcular ve bu oyunda unutulan her bir değeri tekrar hatırlamak için, hatırlatmamız için, sahada bizi yalnız bırakmayın. Adalete fener yakın" şeklindeki metni okuduğu bildirildi.

Kübra CANDAR

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV