banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

Terim: Hakkımı helal etmiyorum

Galatasaray'dan uzaklaştırılmasının ardından konuyla ilgili ilk kez konuşan Terim, "Galatasaray kulübünde bana haksızlık yapanlara hakkımı helal etmiyorum" dedi.

31 Ekim 2013 Perşembe 15:34
Terim: Hakkımı helal etmiyorum

  Türk milli futbol takımı teknik direktörü Fatih Terim, Galatasaray'dan uzaklaştırılmasının ardından konuyla ilgili olarak konuşmak üzere ilk kez basının karşısına geçti. Terim, "Galatasaray kulübünde bana haksızlık yapanlara hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Basın toplantısını düzenlemeye karar vermenin çok kolay olmadığını belirten Terim, ''Kimileri için susmam ve konuşmamam artık konuşup cephemde yaşananları anlatmam gerektiği yönünde görüşler olduğunu biliyorum. Doğal olarak Galatasaray'ı düşünmek ve zarar vermemek için ne kadar titiz davrandıysam, gündemin hiç değişmediğini gördüm, daha fazla üzüldüğümü ve yaralandığımı farkettim. Takdir edersiniz ki benim de değerlerim ve kıymet verdiğim bir ailem var. Ben de insanım'' dedi.
Terim, aslında kapalı bir oturumda Galatasaray Divan Kurulu'nda bir bilgilendirme toplantısıyla kendi cephesinden olaya bakışı dillendirmeyi düşündüğünü 'Ancak Aysal'ın bir gazeteciyle yaptığı TV programı beni beklememeye mecbur kıldı' dedi.

Galatasaraylılara seslenen Terim;

"Suçlu, haklı haksız arayışına girmeyin. 40 yıldır tanıyorsunuz, zor bir insan olabilirim. Kolayım demedim. Egolarım yüksek olabilir. Değişmem de demedim. Ancak yaşamını toplumsal ve ailevi değerleri üzerine kurmuş, hala kendini eğiten, Galatasaray değerlerini özümsemiş birine Galatasaray değerlerine aykırı davrandı diyemezsiniz. Bir terazi olsa benim kedefm pekçok kişiden daha ağır basar. Orada yüreğimin ve Galatasaray'da yaşadıklarım vardır" dedi.

'Galatasaray Ali Sami Yendir'

"Galatasaray Ali Sami Yen'dir, Metin Oktaydır'' diyen Terim yaşadıkları olayların ayrıntılarına değindi.

''Çok açık bir iletişim problemi yaşadık Sayın Aysal'ın ifade ettiği gibi. Ama ben derdimi başkanla birebir konuşup çözmeyi istedim hep. Kapısından çıktıktan sonra medyadan duymayı tercih etmedim'' diyen Terim, ''Yine oturur konuşur, yolları ayırır, başarılar diler giderdim'' diye konuştu.

Terim, şöyle devam etti:

''Değerlerden bahsediyoruz madem, antrenmanı bitirmiş, teri soğumadan hocasının işine son verildiğini basın yoluyla bildiren evine noter gönderen bir anlayış, benim Galatasaray'da tanımadığım, bilmediğim yaşamadığım bir davranış şeklidir. Umarım benden sonra da benden sonra yerli-yabancı kimse yaşamaz, bu Galatasaray'a yakışmaz. Eleman meselesi, yönetim değişikliği, Albayrak ve Dürüst'ün ayrılıkları, Mersin maçı sonrası federasyonda konuşululanlar, aylardır hoca isimleri, primin futbolcuyla görüşülmesi, maç sonrası sadece futbolcuların kutlanması daha neler, neler... liste uzar...
''Bunların herhangi birinden sonra benim yerimde kim olsa istifa ederdi, tam aksine ben, dördüncü yıldızı takmadan gitmeyeceğim dedikçe herşeyin şiddeti arttı.''
''Sayın Aysal'ın TV'de söylediği Antalya maçı sonrası açıklamalarının bir daha izlenmesi faydalı olur. Net bir şekilde göndermeye çalışsalar bile direneceğimdem şüphe duyulmasın demiştim."Galatasaray kulübünde bana haksızlık yapanlara hakkımı helal etmiyorum" dedi.. ''

Terim, bir soru üzerine, mayıs ayına kadar bedelsiz olarak 4 maç için söz verdiğini, henüz bu sözümün haricinde bir şey yapmadığını belirterek, ''Bundan sonraki kariyerim beni ve ailemi bağlıyor. Yaşananların etkisi geçmeden herhangi bir şey yağmam söz konusu olabilir mi? Ayrıca buna söz veriliyor mu?'' dedi.
Terim, 12 Nisan'da federasyonla görüşüp anlaştığı iddialarını yalanladı, ispat edilmesini istedi.
''Ben görüşmedim ama ben görevimin başındayken, görüşülen teklif edilen yabancı hocaları niye sorgulamıyorsunuz? Antalya maçı öncesi aldığım telefondaki sesten, daha önceki aylarda kulağıma gelen isimlerden... Ah onlar Türkçe konuşsa. Antalya maçında ve Beşiktaş maçının devre arasında dördüncü yıldızı takmadan gitmeyeceğimi söylemiştim'' diye konuştu.Dünya Gazetesi

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV