banner73
21 Kasım 2018 Çarşamba

'Kıdem tazminatı iş barışını olumsuz etkiliyor'

“YUNUS YILDIRIM ÜN YAPMA DERDİNDE”

Sivasspor – Fenerbahçe arasında gerçekleşen maçın ardından, en çok konuşulan konu hakem kararları oldu.

10 Şubat 2014 Pazartesi 18:47
“YUNUS YILDIRIM ÜN YAPMA DERDİNDE”

  Dün akşam oynanan Sivasspor – Fenerbahçe maçı 2-0 Sivassor’un galibiyeti ile sonlandı. Ancak maçın ardından en çok üzerinde durulan konu skor değil, maçın hakemi Yunus Yıldırım’ın aldığı kararlar oldu. Pek çok kesimden eleştiri yağmuru altında kalan Yıldırım, özellikle Fenerbahçe taraftarlarından ağır ithamlar aldı.

Hem taraftarlar, hem de spor yorumcuları tarafından en çok tartışılan pozisyon ise hakem Yunus Yıldırım’ın Moussa Sow’a penaltı düdüğünü çalmamış olmasıydı. Bu penaltının verilmemesinin ardından gözler çizgide görev alan yardımcı hakem Murat Türker’e çevrildi. O tartışmalı pozisyona ait olan bir fotoğrafta, yaşananların çizgi hakemi Murat Türker’in önünde olup bittiği görülüyor.


 
 Maçın ardından Yunus Yıldırım’ı sert bir şekilde eleştiren isimlerden biri de Mehmet Demirkol oldu. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Demirkol, bir değerlendirmede bulundu: “Yunus Yıldırım yardımcılarına demiş ki penaltı kararını bana bırakın. İnsanlar bir şeyle ün sahibi olmak istiyorlar. Yunus Yıldırım’ın yönettiği bütün maçlarda vermediği penaltıları toplasan ansiklopedi çıkar. Penaltı vermemek gibi bir ün yapma derdinde. Sivasspor’un da penaltısı olsa onu da vermeyecekti, hayatında penaltı yok. Realite bu, Yunus Yıldırım penaltı vermiyor. Bana kimse kale arkasındaki hakemin penaltıyı görmediğini söyleyemez. Yüzde 1 milyon Yunus Yıldırım’a penaltı olduğunu söylemiştir. Adamı ceza sahasında öldürsen penaltı vermez. Ceza sahası dışında dokunsan faul veriyor, çok enteresan.”

Ayrıca MHK’nin, maçın kaderi ile oynayan Yunus Yıldırım’a önümüzdeki 10 haftada hiç maç vermeyeceği öğrenildi. Geçen yıl FIFA listesinden de çıkartılan Yıldırım’ın artık sadece alt liglerde görevlendirileceği belirtildi. 1 yıl sonra yaş haddinden dolayı hakemlik yaşamı bitecek olan Yıldırım’ın, bu durumu göz önünde bulundurarak hakemliğe veda edebileceği de ifade edildi.

Bunun yanında, maçın gözlemcisi İlhami Kaplan, hakem Yunus Yıldırım’a son yılların en düşük notunu verdi. Kaplan’ın Yıldırım’a 7.1 notu verdiği bilgisine ulaşıldı. Hakemlik değerlendirmesinde bu puan, fazlasıyla kötü bir notu temsil ediyor. 


Kübra CANDAR
 

    Yorumlar

EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV